Stīvs Džobss negaidīja, ka App Store kļūs par Apple nākamo lielo izdevību - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Stīvs Džobss negaidīja, ka App Store kļūs par Apple nākamo lielo izdevību


App Store, veikals, kurš viedtālruņu tirgū pavēra jaunas iespējas, šogad svinēja savu 10. jubileju. Šim notikumam par godu The Wall Street Journal publicēta 2008. gadā ar Stīvu Džobsu (Steve Jobs) veikta intervija. To lasot varam secināt, ka Apple sākotnēji nebija pat nojausmas par to, cik veiksmīgs kļūs šis projekts.

Šodien iespēju lejupielādēt miljoniem dažādu mobilo lietotņu mēs uzskatām par samērā pašsaprotamu lietu. Šīs lietotnes savulaik pilnībā izmainīja mūsu iOS un citu mobilo platformu lietošanas paradumus. Tomēr šāda veida lietotnes mums nav bijušas pieejamas vienmēr – pirmo iPhone lietotāji savos viedtālruņos varēja izmantot tikai tīmekļa lietojumprogrammas (web applications). App Store debitēja tikai gadu vēlāk, 2008. gadā.

Kā esam secinājuši, turpinot pērn aizsākto rakstu sēriju par iPhone vēsturi, Stīvs Džobss nebija pārliecināts par App Store panākumu iespējamību, vismaz ne tik ļoti kā iesākumā lika domāt mediji. Apple vadītāju starpā norisinājās karstas diskusijas par to, vai Apple vajadzētu atļaut trešo partiju lietotņu izmantošanu, vai pieņemt tikai viņu pašu izstrādātās programmatūras lietošanu.

Tajā laikā par celmlaužiem kļuva pat tās pāris lietotnes, kuras pēc noklusējuma bija pieejamas iPhone tālruņos. Gadu vēlāk, kad Apple iepazīstināja savu produktu lietotājus ar App Store virtuālo veikalu, aizsākās process, kurš bija ne tikai nozīmīgs solis Apple finansiālajā attīstībā, bet arī nodrošināja iztiku miljoniem izstrādātāju.

App Store veikals patiešām izrādījās revolucionārs: 30 dienu laikā App Store sasniedza 30% no iTunes lejupielāžu apjoma tajā pašā laika periodā. Džobss apgalvoja, ka viņš nekad nebūtu gaidījis, ka App Store veikals jau tā pirmsākumos tiks piepildīts ar aizvien labākiem un labākiem digitālajiem produktiem:

Es neuzticētos nevienai no mūsu prognozēm, jo līdz šim realitāte tās ir pārspējusi tik lielā mērā, ka arī mēs paši esam kļuvuši par vienkāršiem skatītājiem un, gluži kā jūs, vērojam šo apbrīnojamo fenomenu un vienkārši savu iespēju robežās darām visu, lai palīdzētu izstrādātājiem līdz galam izveidot jaunās lietotnes un ievietot tās veikalā.

Sākuma periodā App Store veikals saņēma asu kritiku par lietotņu cenām. Tomēr, saskaņā ar Džobsa vārdiem, šo kritiku izteica tikai konkurenti. “Kurš gan varēja zināt, kādas cenas lietotnēm piešķirt?” Attiecīgi, Apple saviem lietotņu izstrādātājiem nesniedza padomus cenu noteikšanā. “Mūsu viedokļi nekādā veidā nav labāki par jūsējiem, jo šī ir tik jauna nozare.” Pēcāk viņš vēl piebilda:

Kas gan to var zināt? Varbūt kādreiz tā kļūs par miljardu dolāru vērtu tirdzniecības vietu. Tādas lietas gan nenotiek pārāk bieži. Tiek atvērts jauns, miljardu vērts tirgus. 360 miljoni pirmo 30 dienu laikā – es vēl nekad savā programmatūrai veltītajā karjeras posmā neko tādu neesmu redzējis.

Džobss arī apgalvoja, ka viņš nekad no App Store negaidīja peļņu. Viņš šo projektu uzskatīja par iespēju lietotāju acīs celt iPhone tālruņu vērtību. Tas patiešām izdevās: šis veikals ir populārs arī šodien, jo iPhone ir viena no ienesīgākajām un iespējām bagātākajām platformām, ar kuru var darboties izstrādātāji. Mūsdienās teju visi uzņēmumi, cenšoties sacensties ar Apple radītajām ierīcēm, rada augstas kvalitātes viedtālruņus. Tomēr lietotājiem, iegādājoties jaunu ierīci, vēl joprojām viens no galvenajiem izvēles faktoriem ir ierīces operētājsistēma.

Avots: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)