T2 mikroshēma: MacBook Pro 2018 potenciālā panākumu atslēga - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

T2 mikroshēma: MacBook Pro 2018 potenciālā panākumu atslēga


Kā vidējais Apple preču lietotājs jūs pārāk lielas izmaiņas nemanīsiet, taču šī mikroshēma ir nozīmīgs elements MacBook datoru nākotnes plānā. Kas ir šī shēma ar tik savādo nosaukumu? Kam tā ir piemērota? Kādēļ tā ir tik nozīmīga?

Ar T sērijas mikroshēmām mēs pirmo reizi saskārāmies 2016. gadā, kad iepazināmies ar MacBook Pro datoru. Stīvens Troutons-Smits (Steven Troughton-Smith), īru izcelsmes programmētājs, kurš labprāt pēta programmu pirmkodus, pamatīgas Touch Bar izpētes gaitā atklājis, ka šī mikroshēma darbojas kā vienkristālshēma, kādas tiek iestrādātas Apple Watch pulksteņos.

”Kā varu spriest pēc man pieejamās informācijas, jaunajā MacBook Pro izmantotā T1 mikroshēma ir tās pašas vienkristālshēmas, kāda tiek izmantota Apple Watch izstrādē, mazliet citādāks variants,” intervijā ar The Verge skaidro Troutons-Smits. “Pateicoties tam, ka watchOS sistēma darbojas uz T1 shēmas pamata, arī Mac datoriem par labu nāks lielā uzmanība, kuru Apple velta iOS iegultās drošības (embedded security) jautājumu risināšanai. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka T1 shēmas var piekļūt Touch ID sensoriem un, spriežot pēc shēmu izskata, arī jauno MacBook Pro priekšpusē iestrādātajām kamerām.”

Apple pašu ražotā mikroshēma popularitāti iemantoja laikā, kad tikām iepazīstināti ar tās otro paaudzi. Shēmas T2 versija līdz šim bija pieejama tikai iMac Pro datoros, taču, līdz ar 2018. gada MacBook Pro modeli, ar šo shēmu aprīkoto produktu līnija tiks paplašināta. Šī mikroshēma datortehnikas nozarē ir vērtīga jau šodien, taču liela tās nozīme prognozējama arī nākotnē. Saskaņā ar Macworld žurnālista Džeisona Snella (Jason Snell) teikto,

T2 mikroshēma iMac Pro datoru padara par Mac produktu līnijas revolucionāru.

Lai arī tie ir skaļi vārdi, tie nav nepamatoti. Tas ir procesors, kas atbildīgs par daudziem nelieliem, taču ļoti svarīgiem sistēmas procesiem un grūtāko darba daļu tālāk nodod veikt Intel Xeon (iMac Pro gadījumā) vai 8. paaudzes Coffee Lake (MacBook Pro 2018 gadījumā). Līdztekus visam pārējam, šī mikroshēma arī pārvalda skaļruni, iebūvēto mikrofonu, datora priekšpusē iestrādāto kameru, ventilatorus un ar System Management Controller (SMC) saistītās funkcijas, kā arī SSD diska darbību.

T2 shēma atbild arī par ventilatoru darbību

Un tas savukārt sniedz daudz jaunu iespēju. Piemēram, pateicoties T2 vizuālo signālu procesoram, priekšējā kamera tagad spēs atpazīt sejas un, pamatojoties uz nolasīto vizuālo informāciju, iestatīt baltā balansu, ekspozīcijas laiku un citus foto parametrus. Pateicoties T2 kontrolei pār SSD disku (un, protams, pateicoties arī Secure Enclave procesoram), katra informācijas detaļa, kas tiks ierakstīta iMac Pro un jauno MacBook Pro atmiņā, nekavējoties tiks šifrēta.

T2 shēmas sniegtā Startup Security Utility funkcija nodrošina, ka jūsu Mac dators ik reizi tiks startēts no jūsu norādītā startēšanai paredzētā diska, turklāt vienmēr tikai ar atpazīstamu, uzticamu operētājsistēmu. Lietojot programmaparatūras paroli, jūs varat jebkuram, kuram nav zināma jūsu parole, liegt iespēju uzsākt jūsu datora sistēmas darbību no cita diska. Ar External Boot iespējas palīdzību jūs varat kontrolēt to, vai jūsu datoru būs iespējams startēt no kāda ārējā cietā diska, zibatmiņas diska vai citas ārējas aparatūras.

Vēl jo vairāk, MacBook Pro 2018 spēs identificēt Hey Siri komandu. Tomēr, interesantā kārtā, iMac Pro nespēj to identificēt – pat ja Hey Siri komanda ir iespēja, kuru T2 shēmai vajadzētu veikt par pakāpi vieglāk.

Varam redzēt, ka šī mikroshēma klusībā ir atbildīga par daudzām dažādām iespējām. Tas, ka par visām iepriekš uzskaitītajām funkcijām atbildīga ir viena pati Apple izstrādāta shēma, ievērojami vienkāršos dažādo procesu pārvaldību un dizainu, turklāt sniegs dažādas lieliskas iespējas arī jauno datoru lietotājiem. Mums veicies, ka Apple jauno mikroshēmu izlēmuši iekļaut jauno MacBook Pro uzbūvē, jo tieši šādas lietas Pro ierīces padara to nosaukuma cienīgas.

Avoti: Apple, Macworld

Apple Inc. (AAPL)