Tāds Mac mini, kādu vēlētos mēs... - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Tāds Mac mini, kādu vēlētos mēs…


Rīt gaidāma Keynote prezentācija un pastāv iespēja, ka tiks prezentēts arī jauns Mac mini. Ļaujiet mums dalīties ar šīs lieliskās ierīces konceptu, kādu prezentācijā sapņotu redzēt mēs…

1473 dienas. 1473 garas dienas ir pagājušas kopš Apple pēdējoreiz paziņoja par jaunu Mac mini modeli. Tas ir ārkārtīgi ilgs laiks, it īpaši tehnoloģiju nozarē, kura tik ātri attīstās. Turklāt arī iepriekš minētajam atjauninājumam neizdevās gūt vērā ņemamus panākumus: līdz ar to varējām aizmirst par četru kodolu procesoru, turklāt, papildus tam, vairs nebija iespējams paplašināt datora atmiņu. Tādēļ, iespējams, nevienam nešķita pārsteidzoši, ka daudzi novērsās no šī iemīļotā produkta.

Šķiet, vēl joprojām ir redzams kāds cerības stariņš. Būtiska daļa lietotāju visā pasaulē gaida, ka rīt, 30. oktobrī, Apple mūs beidzot iepazīstinās ar jaunāko Mac mini paaudzi. Vēl aizraujošākas šķiet jaunākās ziņas, saskaņā ar kurām, šis atjauninājums varētu izrādīties noderīgs arī lietotājiem, kuri Mac mini izmanto profesionālos nolūkos.

Tomēr mēs gluži vienkārši nevaram sagaidīt rītdienu un ar mūsu kolēģa K1l1m6n palīdzību esam izveidojuši mūsu Mac mini sapņu konceptu. Visticamāk, tas ir un būs tikai sapnis pāris renderētu attēlu formātā. Stādām priekšā mūsu konceptu!

Izskata ziņā ierīces dizains būtu līdzīgs jau ierastajam, tikai mazliet mainīts. Piemēram, ierīces korpuss no dizaina viedokļa būtu līdzīgs MacBook Pro – tā apakšdaļai būtu tā saucamais raksturīgais “biezums”, pateicoties kuram rodas iespaids, ka ierīce atrodas mazliet atstatu no galda virsmas. Lai pastiprinātu tā profesionālo izskatu, piedāvājumā būtu pieejamas arī ierīces kosmiski pelēkajā jeb space gray tonī.

Ņemot vērā jauno Apple dizaina filozofiju, mūsu sapņi par portu tēmu varbūt ir mazliet ambiciozi. Jebkurā gadījumā, mēs iztēlojāmies, ka pašlaik pieejamo divu Thunderbolt 2 vietā datorā būtu iestrādāti četri Thunderbolt 3 porti, protams, ar USB-C standartu.

Ar mērķi uzlabot lietošanas pieredzi datora uzbūvē joprojām būtu iekļauts HDMI (2.0). Būtu pieejams arī uzlabots Ethernet ports, kurš spētu nodrošināt 10 Gbit ātrumu, kā arī SD karšu lasītājs, 3.5 mm audio jack un combo jack porti. Pilnības labad mēs iekļautu arī divus USB 3.1 portus.

Vēl lieliskāk būtu, ja ierīces aizmugurē esošā ventilatora atvere būtu trīs reizes platāka nekā iepriekšējā modeļa gadījumā. Tā nav sagadīšanās, jo profesionālai lietošanai jaudīgāks procesors ir neizbēgams, kas savukārt mūsu sapņu konceptā varētu nozīmēt 8. paaudzes Intel Kaby Lake G procesoru. Tas ir četrkodolu procesors ar 4.2 GHz Turbo Boost un nāk komplektā ar RX Vega M videokarti, kurai savukārt ir papildu 4GB HBM atmiņa. Lietojamības un veiktspējas ziņā šis 100 vatu TDP monstrs būtu jaudīgāks nekā pāris gadus vecs augstākās klases iMac modelis…

Kā jau zināms, Mac mini ir iespējams iegādāties bez displeja un citiem aksesuāriem. Tieši tas bija viens no šī produkta panākumu pamatā esošajiem faktoriem, jo šādā veidā ierīci bija iespējams pārdot par zemāku cenu, turklāt, ja gadījumā kādam jau piederēja savas perifērijas ierīces, tad tās bija iespējams bez grūtībām lietot savienojumā ar Mac mini. Tomēr nevajadzētu aizmirst par tiem, kuri Apple izvēlas tieši displeju un klaviatūru dēļ. Ļaujiet jūs iepazīstināt ar ilgi gaidīto jauno Apple Display un Magic Keyboard ar Touch Bar joslu – tādiem, kādus tos iztēlojamies mēs!

Ja displejā tiktu izmantots ierastais 5K panelis, tad ekrāna apmales platums, tāpat arī ekrāna biezums būtiski sašaurinātos. Savienojamības iespējām mēs piedāvātu Thunderbolt 3 pieslēgvietas, ar kuru palīdzību mēs varētu lietošanas laikā arī uzlādēt savus MacBook datorus, līdzīgi kā tas iespējams Apple LG displeju gadījumā. Protams, mēs nevarētu tajā neiekļaut arī augstas kvalitātes iebūvētus stereo skaļruņus un tīkla kameru. Turklāt mēs vēlētos, lai šajā ierīcē būtu iekļauts arī Apple inženieru izstrādātais Face ID.

Ideja par Magic Keyboard ar Touch Bar joslu ir manīta jau iepriekš, tādēļ mēs par to sevišķi daudz neizteiksimies: tā būtu Magic Keyboard tastatūra, darbu ar kuru ērtāku padarītu Touch Bar josla. Mūsu birojā gan nevalda vienbalsīga pārliecība, ka būtu pamats šādu produktu patiešām ieviest, taču tik un tā – kādēļ gan ne?

Sekojiet līdzi Viktora (segvārds: K1l1m6n) darbiem arī citās platformās:

Behance
Instagram

Mūsu iepriekš izstrādātie koncepti:

2018. gada iPad Pro
2023. gada MacBook Pro

Apple Inc. (AAPL)