Tagad AirPort Express atbalsta AirPlay 2 - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Tagad AirPort Express atbalsta AirPlay 2


Uzņēmums Apple ir izlaidis senās AirPort Express Wi-Fi bāzes stacijas, kura aprīkota arī ar audio izvades iespēju, 7.8 atjauninājumu. Tagad, pateicoties tam, šīs ierīces īpašniekiem ir pieejama arī AirPlay 2 straumēšanas tehnoloģija.

Agrāk dzirdējām spekulācijas par to, ka teju jau 7 gadus vecais AirPort Express, ar kuru iepazināmies 2012. gadā, varētu iegūt vienu no svarīgākajām jaunajām iOS 11 iespējām – AirPlay 2 atbalstu.

Sapņi piepildās – vakar Apple izlaida programmatūras 7.8 atjauninājumu, kurā ir iekļauta šī funkcija. Ar tās palīdzību no ierīcēm, kurās darbojas OS 11.4.1 vai iOS 12 sistēma, iespējams no AirPort Express bāzes stacijas atskaņot mūziku. AirPort Express ierīcēm tagad ir pieejams vairāktelpu atskaņošanas atbalsts (multi-room support) un tās spēj darboties, savienotas ar citām ierīcēm, kuras atbalsta AirPlay 2 straumēšanas tehnoloģiju.

Raksta turpinājumā ir īss apraksts tiem, kuri nezina, kam ir noderīgs AirPlay un AirPlay 2.

Kas ir AirPlay?

AirPlay ir Apple bezvadu straumēšanas tehnoloģija, kas padara iespējamu mediju satura pārnešanu no lietotāju ierīcēm uz Apple TV vai citiem atbalstītajiem piederumiem. Piemēram, jūs varat vienkārši un bez vadu palīdzības straumēt mūziku no jūsu iPhone uz skaļruni.

Galvenā AirPlay priekšrocība ir tā darbošanās uz Wi-Fi bāzes, tādējādi nodrošinot tam plašāku darbības pārklājumu, nekā tas būtu iespējams ierīcei, kas darbojas ar Bluetooth tīkla palīdzību. AirPlay ir arī būtiska Apple sistēmu daļa, tādēļ šis ir intuitīvs un dziļi integrēts risinājums un ierīču savienošanas process ar tā palīdzību ir samērā vienkāršs.

Ko zina AirPlay 2?

Savu šodienas formu AirPlay ieguva 2010. gadā. Kopš tā laika pagājuši septiņi gadi un, kā jau jūs varētu iedomāties, šai ierīcei īsti nav veikti atjauninājumi. Taču tagad šī tehnoloģija ieguvusi vairākus nozīmīgus papildinājumus.

Pateicoties ilgākajam datu uzglabāšanas (buffering) laikam, mūziku iespējams atspēlēt salīdzinoši garāku brīdi pēc tam, kad jūs izejat no Wi-Fi lauka. Šī īpašība varētu kopumā samazināt aizkavēšanos atskaņošanas laikā, ievērojami pazeminot skanējuma pārtraukuma risku.

Tomēr šis nav pats nozīmīgākais AirPlay 2 atjauninājums – to pārspēj “vairāktelpu sistēma” (multi-room system). Pateicoties tam, tagad būs iespējams kontrolēt atskaņošanu vairākos dažādos skaļruņos reizē. Šāda iespēja jau pastāvēja, lietojot Mac datorus, taču ne ierīcēs ar iOS operētājsistēmām. No šī brīža jums nepieciešama vienīgi pieeja kontroles centram.

Turpmāk skaļruņi, kuri atbalsta AirPlay 2, parādīsies Apple Mājas (Home) lietotnē, līdzās citām HomeKit ierīcēm. Pagaidām mēs nezinām, tieši kādā veidā šīs izmaiņas izrādīsies noderīgas, taču, iespējams, tās spēlēs lomu mājokļu automatizācijā. Piemēram, lietotnē iesākot “Esmu mājās” sekvenci, ne vien ieslēgsies lampas un citas ierīces, bet arī sāks skanēt jūsu iemīļotākā mūzikas kolekcija.

Mums jau ir zināms tas, ka lietotne Home atbalsta Siri komandas. Tādējādi, ja lietotnē būsiet pievienojuši AirPlay 2 ierīces, jūs varēsiet ar savu balsi vienlaikus kontrolēt gan virtuvē, gan dzīvojamā istabā atskaņoto mūziku.

Avots: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)