Testējam DJI Osmo Mobile 2 – dalieties ar saviem stāstiem, nēsājot Osmo sev līdzi! - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Testējam DJI Osmo Mobile 2 – dalieties ar saviem stāstiem, nēsājot Osmo sev līdzi!


Uzņēmums DJI izaicināja pats sevi padarīt jau tā visā pasaulē populārāko kameras stabilizētāju vēl labāku, tajā pat laikā uz pusi samazinot tā pašreizējo cenu. Aptuveni nedēļu testējot šo produktu, mēs izmēģinājām un novērtējām visas Osmo Mobile 2 jaunās iezīmes un mēģinājām uzzināt, kādā veidā ražotājam izdevies samazināt šī produkta izmaksas.

Tāpat kā tā ražotie kameru stabilizatori, arī pats zīmols DJI ir plaši pazīstams. Pēdējo gadu laikā motorisko stabilizatoru cenas ir kritušās, tajā pat laikā to popularitātei tikai augot. Vairāki šo ierīču ražotāji 2018. gadā tos piedāvā iegādāties teju par baltu velti.

Tādēļ DJI nācās veikt pāris soļu, lai samazinātu viņu ražoto ierīču līdzšinējās cenas. Tā ir samērā loģiska rīcība. Taču es nemūžam nebūtu gaidījis, ka viņu Osmo Mobile 2 jaunā cena būs uz pusi mazāka nekā iepriekšējā. Šīs ierīces jaunā versija nav veidota saskaņā ar ideju no pastāvošām tehnoloģijām (galvenokārt funkcionalitātes ziņā) izgatavot ko lētu: Osmo Mobile 2 lietotājiem atnesis daudz jaunu, gudru funkciju.

Mazliet mazāks izmērs, mazliet mazāks komplekts

Atverot kastes vāku, iepakojumā ir skaidri redzams dažu priekšmetu iztrūkums, salīdzinot ar iepriekšējo ierīces versiju. Tajā nav atrodama ne pārnēsāšanai paredzēta soma (taču tās vietā komplektācijā pievienots polistirola pārvalks ierīces uzglabāšanai), ne arī aproce vai akumulators. Ja pirmajā ierīces versijā akumulatoru bija iespējams nomainīt, tad šajā gadījumā tas ir iestrādāts ierīcē. Pēc vienas pilnas uzlādes stabilizators darbojās 12-15 stundas, tātad, teju veselu dienu.

Paņemot rokās jauno Osmo, ir skaidri manāmas būtiskas izmaiņas. Iepriekš masīvais metāla korpuss tagad izgatavots no plastmasas, padarot ierīci mazliet vieglāk ievainojamu, taču svara ziņā vieglāku. Tomēr stipri vairāk mūs pārsteidza tas, ka video uzņemšanas poga vairs neatrodas uz roktura. Šajā versijā tā iestrādāta ierīces priekšpusē. Turpat blakus atrodama arī “viss vienā” tipa poga, kas pilda gan ierīces ieslēgšanas / izslēgšanas, gan režīma izvēles funkcijas. Nav līdz galam skaidrs, kādēļ ticis izvēlēts šāds pogu izkārtojums. Ja rokturi satver gana stingri, tās nav sevišķi ērti aizsniedzamas, pat ja ierīces lietotāja roka ir normāla izmēra.

Tā kā akumulatora pārsegs tika samazināts, statīva pievienošanas ligzda tikusi pārvietota uz ierīces lejasdaļu. Lai pirmo Osmo Mobile versiju varētu novietot uz horizontālas virsmas, nācās iegādāties īpaši šai ierīcei radītu, izteikti nestabilu statīvu. Taču šajā gadījumā, lai Osmo varētu stabili novietot, piemēram, uz zemes vai galda, vairs nav nepieciešams iegādāties īpašu statīvu – jūs to varat pievienot jebkuram jums pieejamam foto vai video statīvam.

Ierīces uzstādīšana veicama tāpat kā agrāk

Pirms uzņemam pirmos kadrus, mazliet parunāsim par līdzsvarošanu. Ievietojot tālruni Osmo stabilizatorā, jums nepieciešams atrast divus dažādus balansa punktus. Tas izdosies, ja tālrunis būs novietots precīzi ierīces centrā. Kad būsiet parūpējušies par to, ierīce strādās kā pienākas. To, uz kā rēķina ražotājs samazinājis izmaksas, iespējams just, darbojoties ar skrūvēm, kuras atbildīgas par sekošanu un ierīces nostiprināšanu. Šī iemesla dēļ stabilizatora precīza noregulēšana ir mazliet sarežģītāka un neērtāka nekā agrāk. Tomēr mums ir arī laba ziņa – to nepieciešams darīt tikai vienu reizi.

Tālruni pievienot stabilizatoram iespējams jau ierastajā veidā: lejuplādējot DJI lietotni, ieslēdzot Bluetooth tīklu un savienojot ierīces pārī. Pēc tam jautrība var sākties. Pat ja pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka lietotne nav mainījusies, tās funkcijas tomēr ir mainījušās. Nesenākie lietotnes atjauninājumi paredzēti ne vien tiem, kuri ar ierīces palīdzību regulāri un nopietni veido saturu, bet arī vidējam lietotājam, kas vēlētos veidot radošus un interesantus video ierakstus. Hyperlapse un Timelapse ir tikai divas no daudzajām jaunajām iespējām.

Šajā ierīcē ir iekļauts itin viss, kas vien tajā varēja ietilpt

Kad tirgū parādījās pirmās spoguļkameras, ar kurām bija iespējams uzņemt videoierakstus, lietotāji uzreiz izmantoja to sniegtās jaunās iespējas. Internetā tika augšuplādēts arvien vairāk timelapse (video, kas izveidots, saliekot kopā daudzus ar īsiem pārtraukumiem pēc kārtas uzņemtus fotoattēlus) un hyperlapse (idejiski tas pats, tikai kamera attēlu uzņemšanas laikā tiek pārvietota) tipa video.

Hyperlapse un Timelapse

Šajā režīmā jūs daudzu stundu garumā varat bez jebkāda veida tehniskām zināšanām veidot paši savus video. Jums tikai jānorāda stabilizatoram nepieciešamo kustības virzienu un jāiestata laika intervālu, ar kādu uzņemt attēlus. Tas arī viss. Jau pēc pāris izmēģinājumiem jūs ar Osmo 2 varēsiet viegli radīt lieliskas īsfilmas. Nav nepieciešams smagnējs foto ekipējums, tikai Osmo 2 stabilizators.

Palēninājums, ilgā ekspozīcija un automātiskais panorāmas režīms

Šīs funkcijas darbojas gluži tāpat kā iepriekš aprakstītās: jūs noteicat sākuma punktu “A” un beigu punktu “B”. Visas turpmākās darbības izpildīs Osmo. Šķiet, tas strādā kā burvju nūjiņa, taču praksē šīs funkcijas drīzāk jūs nostāda režisora lomā – vienīgi jūsu vietā ar kameru nestrādā operators. Šī ierīce jūsu rokās ir kā robots, kas atdzīvojas, kad to saucat.

Portretorientācijas režīms

Pirmajā lietošanas reizē es to nepamanīju, taču detaļu, kurā iestiprināts iPhone, iespējams pagriezt par 90 grādiem, tādējādi sniedzot iespēju attēlus uzņemt arī vertikālā formātā. Mūsdienās sociālajos medijos redzēt fotoattēlus un video nevis tradicionālajā 16:9, bet gan apvērstā proporcijā, ir pavisam ierasta lieta. Visbiežāk šis formāts tiek izmantots 2017. gada populārākajā jauninājumā – Instagram stāstu (Stories) veidošanā, kā arī video straumēšanā tiešraidē. Tas ir neliels jaunums, taču DJI pievērsa gana daudz uzmanības arī šai lietotāju vēlmei un padarīja šo funkciju iespējamu. Derētu uzņēmumam uzsist pa plecu arī par to, ka aktīvās sekošanas funkcija strādā arī šajā režīmā.

Tālummaiņas slīdnis

Galvenā problēma, kas apgrūtina darbošanos ar tik nelieliem rokturiem kā šis, ir to sniegto rezultātu neprecizitāte un fakts, ka, ja jūs kameru turēsiet rokā, tie var izrādīties arī mazliet ļodzīgi. Taču Osmo izdevies atrisināt arī šo problēmu. Būtībā, tas nav pārāk aizraujoši, izmantojot tikai digitālo tālummaiņu, taču, fiziski tuvojoties kadrā esošajam objektam, tajā pat laikā lietojot tālummaiņas slēdzi, kamera nezaudēs līdzsvaru.

Izmēģinot šo funkciju, radās izteikta neveiklības sajūta. Tad es atskārtu, ka problēma slēpjas nevis tālummaiņas slīdņa izmērā, bet gan faktā, ka tas nederēja manai rokai. Protams, šo funkciju lietot bija neērti, jo es esmu kreilis, taču ierīci paredzēts satvert ar labo roku – tas ir vienīgais veids, kā aizsniegt slīdni. Tas pats attiecas uz sviru (joystick), ar ko iespējams kustināt stabilizatora galvu. Pie tās novietojuma it kā varētu pierast, taču būtu lieliski, ja šīs ierīces dizains tiktu pielāgots un būtu ērti lietojams ar jebkuru no rokām.

Stabilizators + Lādētājs-akumulators = DJI Osmo 2

Jā, Osmo ir spējīgs arī uz to. Visnepatīkamākie iepriekšējās paaudzes Osmo lietošanā bija gadījumi, kad tālruņa akumulators izlādējās ātrāk nekā stabilizators. Tā kā video uzņemšanas process izmanto visus pieejamos iPhone tālruņa enerģijas resursus, akumulatora darbības laiks var būtiski samazināties. Pat ja sava Osmo darbības paildzināšanai jūs nēsājāt līdzi vairākas rezerves baterijas, jūsu iPhone varēja būt izlādējies jau pēc 2-3 stundām nepārtrauktas lietošanas. Taču jaunajā Osmo iestrādātais akumulators ir gana jaudīgs, lai ar tajā pieejamo enerģiju varētu uzlādēt arī jūsu tālruni.

Tiesa, rodas iespaids, ka inženieri šo funkciju izlēmuši iekļaut pašā pēdējā brīdī, jo tās realizēšanā ieviesusies neliela kļūme. Šī funkcija būtu izcila, ja būtu iespējams ierīci uzlādēt, tajā pat laikā uzņemot visu veidu attēlus un video, taču pagaidām tas iespējams tikai portretorientācijas režīmā. Ja jūs ierīci novietojat horizontāli, tad to ierīces pusi, kurā atrodas Lightning ports, nepieciešams pilnībā ievietot stiprinājuma ligzdā, pretējā gadījumā stabilizators zaudēs līdzsvaru. Tādējādi kabelim nepietiek vietas – nemaz nepūlieties to pievienot. Arī parasts kabelis tur neietilptu.

Tomēr, kamēr jūsu ierīce būs novietota vertikāli, tālruņa stiprinājuma ligzda ierīci satvers tikai no sānu malām, tādēļ viegli varēsiet tālrunim pievienot lādēšanas kabeli. Iespējams, šī funkcija tika izveidota īpaši tiešraides video straumēšanai. Kopumā, jūs savā somā varat ietaupīt mazliet vietas, jo vairs nebūs vajadzības ņemt līdzi lādētāju-akumulatoru. Pat, vienlaikus veicot iPhone uzlādi, Osmo 2 var darboties 8 stundas no vietas.

Gandrīz pilnība

Pirms veicam savas pieredzes kopsavilkumu, mums jāpiemin vienu stabilizatora anomāliju, kas radīja būtiskas problēmas darbā ar to. Mēs cerējām, ka, strādājot pie jaunākās paaudzes stabilizatora izveides, DJI būs izdomājuši kādu risinājumu šai parādībai – un viņi patiešām ir atraduši risinājumu, pat ja tikai daļēju. Visās augstas kvalitātes ierīcēs jau ir iestrādāti optiskie attēla stabilizatori, taču tie īsti labi nedarbojas tandēmā ar ārējo stabilizatoru. Kad tie abi uztver viens otra veiktos labojumus, attēls kļūst mazliet drebelīgs.

Nezinu teikt, ko tieši DJI mainījuši Osmo 2 uzbūvē, taču, lietojot jauno stabilizatoru, šī problēmātiskā parādība bija vērojama retāk, pārsvarā, tikai brīžos, kad stabilizēšana ir izteikti nepieciešama, piemēram, uzņemot attēlus skriešanas vai ātras iešanas laikā. Protams, viegla nodrebēšana pilnībā neizbojās attēlu, taču tas būtu labāks, ja būtu iespējams kameru noturēt stabili. Iespējams, DJI darīja visu, kas bija viņu spēkos, un tagad ir pienākusi tālruņu ražotāju kārta veikt tehniskos labojumus, lai atrisinātu šo problēmu.

 

Spriedums

Jaunās DJI Osmo 2 iezīmes mani ļoti izklaidēja. Ir skaidrs, ka šī ierīce nav ideāla, taču no šīs cenu kategorijas ierīcēm mēs nevaram sagaidīt izcilību. Pie ierīces vadīšanas ar vienu roku pierast ir viegli un, tā kā nelielās attēlu nepilnības drīzāk izraisījusi tālruņa optiskās attēla stabilizācijas funkcija, tad es noteikti to izraisīšanā nevainotu Osmo 2.

Varam apgalvot, ka DJI Osmo 2 varētu būt lielisks jūsu tālruņa kameras palīgs, ja galvenais apsvērums jūsu tālruņa iegādē bija iespēja ar to uzņemt videoierakstus vai fotoattēlus. Šī aksesuāra iegāde ir obligāta, ja vēlaties uzņemt radošus un dzīvīgus kadrus. Darbā ar Osmo 2 pieejams daudz jaunu iespēju un nākas pieņemt tikai pāris nelielus kompromisus, kurus, pēc mūsu domām, patiešām ir vērts pieņemt.

Apple Inc. (AAPL)