Vai Mac mini ir piemērots 2018. gadam | LIELAIS TESTS - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Vai Mac mini ir piemērots 2018. gadam | LIELAIS TESTS


Patiesi, cik liels potenciāls varētu būt apslēpts Mac mini modelī pēc četru gadu ilgušās ierīces ignorēšanas?

Kad Apple atjaunināja MacBook Pro klāstu vasaras vidū, mēs izlēmām izveidot rakstu un testu par šo ierīču veiktspēju no dažādiem aspektiem. Mēs pārbaudījām 3D veiktspēju, foto eksportēšanu, spēļu spēlēšanu, SPU un GPU joslu platumus un pat Logic Pro X izmantošanu. Mēs domājām – kādēļ gan to nedarīt vēlreiz saistībā ar jauno ierīci.

Šoreiz mums atkal izpalīdzēja Viktors Kadars (Viktor Kádár) jeb K1l1m6n. Ja gadījumā neesat redzējis viņa darbus, šeit piedāvājam īsu atgādinājumu par viņa MacBook Pro, iPad Pro un Mac mini konceptiem, kā arī varat apskatīt viņa Instagram un Behance kontus.

3D attēli

Tāpat kā pagājušajā reizē mēs atkal izmantojām Keyshot Pro 7. Šis CPU renderētājs ir populārs dizaineru pasaulē. Tā kā grafikas kartes veiktspēja tik daudz nenozīmē, tas izmanto lielo procesora jaudu. Lai iegūtu visprecīzākos rezultātus, mēs renderējām to pašu pulksteni, ko iepriekš. Izšķirtspēja, izvades formāts un izvēršanas rādītāji arī bija tādi paši.

Grafikā varat skaidri redzēt, ka četru kodolu parastā Mac mini veiktspēja pat nevar pietuvoties nesen Apple atjauninātajam MacBook Pro. Šā gada 15 collu pamata modelis viegli varētu pārspēt Mac mini. Mac mini veiktspēja ierindojama kaut kur zem 2016. gada 15 collu MacBook Pro līmeņa. Bet tas ir ātrāks par 13 collu 2016. gada modeli. Kas ir labs sasniegums i3 mikroshēmai.

Tā pulksteņa ātrums ir augstāks un, lai gan 2016. un 2017. gada 13 un 15 collu MacBook Pro ir aprīkoti ar duālā kodola procesoriem (2018. gada nē), jaunais Mac mini ir aprīkots ar četriem kodoliem. Tā veiktspēja uzrāda izaugsmi īpaši laika rezultātos.

3D animācijas

Tas atkal ir Keyshot un CPU darbs. Tas ir kompleksāks aprēķins, kas paveicams datoram. Mēs piedāvājām 331 rāmjus, Full HD kvalitātes animāciju Mac mini renderētājam 4 kadru/izvades attiecībā. Rezultāti bija apbrīnojami saskanīgi. Mac mini nedaudz atpalika no 2016. gada MacBook Pro. Šie rezultāti runā paši par sevi, šķiet, ka Mini ir ieguvis to, kas solīts.

Grafiskā veiktspēja

Interesantākas ziņas noteikti ir saistāmas ar GPU veiktspēju. Mēs atkal testējām ar Diablo. Lai gan spēlētāji dod priekšroku iespējami augstākam kadru skaitam sekundē, mums jāatzīst, ka šis dators īsti nav piemērots datorspēlēm. Mēs to pārbaudījām drīzāk jautrības dēļ, tā kā rezultāti var uzrādīt lielas atšķirības.

Spēlējot šo spēli, mēs piedzīvojām maz atšķirību starp abiem MacBook Pro datoriem. Maksimāli bija iespējams sasniegt 86 kadrus sekundē 1650×1050 izšķirtspējā. Vidējais rādītājs vidējās iestatījumu vienībās bija aptuveni 40 kadru sekundē 15 collu modeļa gadījumā un vairāk nekā 30 kadru sekundē otrā gadījumā. Mac mini spēja sasniegt 40 kadrus sekundē, Full HD kvalitātes izšķirtspējā ierīce uzrādīja 28 kadrus sekundē, labākais rezultāts bija 59. Starpība: Mac mini šo veiktspēju varēja uzrādīt ilgtermiņā. Tas strādāja klusi, lai gan nepārtraukti bija jūtama karsta gaisa plūsma.

Protams, tāda pārlūka datora gadījumā kā šis, atvēlēta lielāka telpa ventilācijai. Bet mēs gribētu sacīt, ka pat ar šo aprīkojumu tam ir zemāka veiktspēja nekā augstākās klases klēpjdatoriem, tomēr spēles, ko var spēlēt ar mazāku kadru skaitu sekundē, arī var būt gluži baudāmas. Maksimizējot GPU testu, mēs atkal izmantojām Unigine Heaven, kas norādīja uz konfigurācijas problēmām. Tas ierīcei piešķīra 521 punktu, 2018. gada 15 collu MacBook Pro to pārspēja dubultā, 2016. gada 13 collu MacBook Pro apsteidza par 20%.

”Lightroom” eksports

Mac mini īsti nav darbstacija, pat ne 4 kodolu versija, ko izmēģinājām mēs. Tomēr tas ir pārlūka dators, un tā lietošana var palīdzēt izpildīt dažādus uzdevumus. Viens no tiem ir attēlu rediģēšana. Tādēļ mēs izmēģinājām Lightroom eksportu. Šoreiz mēs atkal strādājām ar 500 augstas izšķirtspējas fotoattēliem. Neskaitot procesora veiktspēju, šajā uzdevumā svarīgs faktors ir arī SSD rakstīšanas ātrums. Un Mac mini šajā uzdevumā uzrādīja diezgan labus rezultātus. Tie bija sekojoši:

Datoru starpā netika uzrādīta starpība. Mac mini darbu paveica 8 minūtēs un 35 sekundēs, kas ir labāk nekā 2016. gada MacBook Pro rezultāti. Ja uzskatām, ka šā gada dārgākais 15 collu MacBook pro sasniedza mērķi 6:17 minūtēs, tas ir labs rezultāts. Lai gan Mac mini tiek piedāvāts bez perifērijas ierīcēm, tas joprojām ir Mac par ļoti izdevīgu cenu. Ja jums jau ir pieejami nepieciešamie aksesuāri, Mac mini foto studija varētu būt daudz izdevīgāka izvēle nekā klēpjdatori.

Logic Pro X pārpūle

Pārvietosimies mūzikas lauciņā ar Logic Pro X. Šeit īsa atkāpe par šī testa ideju. Šoreiz mēs vienlaicīgi atkārtojām vienu un to pašu ierakstu, līdz procesors cieta pārpūli. Šā gada MacBook Pro uzrādīja lieliskus rezultātus šajā uzdevumā. 15 collu pamata modelis varēja vienlaicīgi atskaņot 165 ierakstu, tas pielīdzināms 12 kodolu Mac Pro.

Mac mini nevarēja sasniegt virsotni, bet i3 procesors darbu paveica labi. Tā rezultāts ir ierindojams kaut kur starp 2016. gada 15 un 13 collu modeļiem, sacenšoties veiktspējā ar lielāko brāli. Problēmas sākās pie 74 ierakstiem, un dators atzina savu sakāvi, sasniedzot 80 vienlaicīgi atskaņotus ierakstus. Tas bija paredzami.

Verdikts

Skaitļi runā paši par sevi. Protams, tas nav visjaudīgākais Mac tirgū, un tas nevar panākt šā gada 15 collu MacBook Pro veiktspēju, kas izmaksā gandrīz trīs reižu vairāk. Tomēr pēc četru gadu klusēšanas šis atjauninājums bija vērtīgs kopējai konfigurācijai. Ātrajai datora SSD bija liela ietekme veiktspējas uzlabošanā.

Apple Inc. (AAPL)