Vozņaks: Stīvs Džobss šodien būtu lepns par Apple - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Vozņaks: Stīvs Džobss šodien būtu lepns par Apple


Nesenā intervijā Apple līdzdibinātājam tika jautāts par uzņēmuma akcijām, īstām inovācijām un Stīvu Džobsu. Viņš arī spēja izteikt kādu joku par Tesla.

Lai gan viņš šobrīd nepiedalās aktīvā uzņēmuma ikdienas dzīvē, Stīvs Vozņaks Apple faniem vienmēr būs interesants. Vakar viņš sniedza interviju CNBC par aktuālākajām tēmām.

Laime = smaidi – krunciņas

Pirmais jautājums bija saistīts ar Apple akcijām. Vozņaks atzina, ka nav ieinteresēts akciju daļā (viņš nekad nav atvēris vietējo Stock lietotni, tāpat kā mēs) un viņš īsti nevēlas ar to nodarboties. Viņa filozofija – laimes vienādojums ir vienāds ar smaidu skaitu, no tā atņemot sarauktas pieres krunciņu skaitu. Un tā kā akciju cena, vēlēšanas un dažas citas svarīgas lietas vienmēr ir saistītas ar uztraukšanos, labāk no tām izvairīties.

Viņš uzstāja, ka ir dzirdējis vairāku analītiķu uzstādījumu, kas vēlētos mūs pārliecināt, ka Apple labākie gadi ir aiz muguras un ka uzņēmuma vērtība vairs nepieaugs. Viņš arī atklāja, ka viņš personīgi nekad nav palīdzējis uzņēmuma akciju vērtībai pieaugt. Viņš tikai vēlējās veidot datorus, un uzņēmums ir tikai rīks, lai tos varētu izplatīt pasaulē.

Vai Apple ir gana inovatīvs?

Otra tēma ir vairāk nekā aktuāla un vieš pārdomas daudziem: vai Apple ir gana inovatīvi?

Vozņaks izmanto arī citu konkurentu ierīces, bet viņš uzskata, ka tās nav gana inovatīvas. Viņš detalizēti aprakstīja Samsung risinājumu, kas ļauj uzņemt selfiju, līdzko jūs to novietojat ierīci savā priekšā un pasakāt “Smile!” (smaidi!). Viņš domā, ka tas ir burvīgi, bet inovāciju ziņā tas ne tuvu nav pielīdzināms Touch ID vai Apple Pay.

Katrs tālruņu uzņēmums mēģināja pietuvoties un pat kopēt Apple. Apple bija pirmie, kas nāca klajā ar vienkāršu norēķinu sistēmu. Pat neieslēdzot tālruni, to neatbloķējot, nemeklējot lietotni vai nerakstot kredītkartes numura pin kodu. Tikai novietojiet savu tālruni virs ierīces un ar pirkstu varat sevi identificēt.

Mums jāpiemin – pat jau viņa vārds izklausās polisks, viņš īsti nepārzina situāciju Eiropas austrumu daļā, tā kā viņš dzīvo saulainajā Kalifornijā. Viņš nezina, cik grūti gan dzīvot bez Apple Pay.

Vai Džobss būtu to pieļāvis?

Nākamais temats ir nebeidzams. Un viņi patiešām ir atraduši atbilstošāko cilvēku, kam to uzdot: vai Stīvs Džobss būtu apmierināts ar pašreizējo Apple stāvokli? Viņa atbilde izklausījās jau iepriekš iestudēta. Iespējams, viņš to atkārtojis jau dažas reizes:

Es uzskatu, ka viņš būtu ļoti apmierināts ar šībrīža uzņēmuma darbību, piedāvājot cilvēkiem tehnoloģiju, ko var izmantot ikdienas situācijās. Stīvs vienmēr rīkojās šādi. Lietotājiem vajadzētu būt svarīgākiem par pašu tehnoloģiju. Jums nevajadzētu būt tehnoloģijas upurim, bet gan dzīvot savu cilvēka dzīvi visērtākajā iespējamajā formā.

Un viņš arī uzteica Tima Kuka darbu:

Es viņu ļoti apbrīnoju. Kad mēs atvadījāmies no Stīva Džobsa, cilvēki teica, kas Tims Kuks viņam nekad nevarēs pietuvoties. Nē, es uzskatu, ka viņš ir izcils, spējis uzturēt Apple produktu labā līmenī, lietotājiem tas patīk un viņi tos pērk, un viņš arī pievērš lielu uzmanību saviem darbiniekiem un klientiem.

Pirms jūs jautājat – nē, tēma par izcenojumu netika ieļauta, tomēr viņam bija daži komentāri saistībā ar mašīnām. Vozņaks atklāja, ka viņš patiesi tic autonomiem transportlīdzekļiem, un viņš vēlētos, lai Apple būtu pionieri un līderi pašbraucošo automobiļu tirgū. Bet viņam bija jāsaskaras ar bēdīgo patiesību. Viņš uzskata, ka galvenā problēma ir saistāma ar ceļiem. Tie ir plānoti, veidoti un celti cilvēkiem, kas bieži pieļauj kļūdas.

Un, runājot par kļūdām, viņš uzskata, ka Tesla to pieļauj daudz. Lai gan viņam pieder jau viens no pirmajiem modeļiem, viņam bija komentāri par uzņēmumu un pašu Īlanu Masku. Viņš arī minēja, ka būtu priecīgs, ja sākumā Apple iegādātos Tesla.

Tomēr viņš ir pozitīvās domās par Chevrolet Volt (jeb Opel Ampera), kas piedāvājot ko daudz labāku par ierasto pilsētas braukšanas pieredzi. Viņš arī uzskata, ka Masks ir soli priekšā pārējiem auto ražotājiem, tā kā viņš veido visas detaļas, sākot no akumulatora, beidzot ar uzlādi.

Ja esat ieinteresēts visās Vozņaka domās, atvēliet tam stundas ceturksni, visa intervija ir pieejama YouTube.

 

 

Avots: YouTube

Apple Inc. (AAPL)